Komfort w pokoju ciszy

Nowe przestrzenie biurowe, pełne są rozwiązań, które umilają czas pobytu w pracy. Ostatnio modne zrobiły się quiet roomy, w których to możemy odpocząć i posiedzieć w ciszy. Często takie pomieszczenia są dla 2 do maksymalnie 3 osób, aby w pokoju panował spokój i cisza.
Z przeprowadzonych badań wewnętrznych satysfakcji z użytkowania powierzchni biurowej, jeden z najemców z Wrocławia działający w branży finansowej wykazał, że ogólna satysfakcja jego pracowników jest wysoka. Natomiast sami pracownicy wskazali miejsca do poprawy. Jednym z tych miejsc, były wspomniane Quiet roomy (pokoje ciszy) w których z założenia powinien panować spokój i cisza. To co najbardziej przeszkadzało w pokojach ciszy to możliwość użytkowania tam smartfona, przez osoby współkorzystające. Smartfony zakłócały ciszę jak i wpływały na wyjątkowe, delikatnie stonowane oświetlenie panujące w tych pomieszczeniach.

Rozwiązaniem sytuacji, jest już na etapie projektowania (ewentualnie stawiania ścianek), przewidzenie miejsca, gdzie osoby korzystające z pokojów ciszy mogą zostawić smartfon. Jednym z takich rozwiązań jest punkt ładowania telefonów Soul, którego obudowa jest tak skonstruowana, że może zostać położona na blacie/stoliku, zawieszona na ścianie czy zabudowana w ścianę. Dodatkowo, podświetlenie led daje ciekawy efekt i może być sterowane z pilota. Stosując taki punkt ładowania smartfonów przy wejściu do pokoju ciszy, użytkownicy pokoju mogą być spokojni o własne telefony jak i komfort wewnątrz pomieszczenia.