Naładowany wózek

Wykorzystanie smartfonów

W roku 2017, 92% osób dorosłych w Polsce, korzystało z telefonu komórkowego z czego ponad połowa (57%) używała smartfonów. W trakcie przeprowadzonego w 2017 roku badania (CBOS), wskazano na średni 7% wzrost udziału smartfonów w rynku telefonów komórkowych. Poza wzrostem udziału smartfonów w rynku, ma też miejsce wzrost ich zastosowania w życiu codziennym (nie biznesowym). Na codzień, wykonujemy między innymi takie czynności jak płatność zbliżeniowa czy korzystanie z aplikacji i programów lojalnościowych w sklepach (swoją drogą zastępujące popularne karty lojalnościowe).

Podczas gdy wzrasta ilość smartfonów na rynku i ich zastosowanie, tym samym wzrasta zapotrzebowanie na ładowarki. Baterie smartfonów są coraz mocniej eksploatowane, dziennie używane są od kilku do nawet kilkunastu godzin. To sprawia, że użytkownicy telefonów wskazują właśnie żywotność baterii jako największy minus (przy czym doceniana jest płaska, mała i lekka konstrukcja obecnych smartfonów). Średni czas pracy baterii to obecnie ok. 12 godzin (uzależniony od wielkości ekranu, jasności i wykorzystania smartfonu).

Jak w tym wszystkim, idąc do sklepu z pracy po całodniowej eksploatacji telefonu (nie zawsze mamy możliwość użycia ładowarki w pracy) poradzić sobie w „życiu codziennym”? Jak zapłacić zbliżeniowo smartfonem? Co z punktami lojalnościowymi i związanymi z nimi rabatami? Można użyć powerbanka, lecz aby to zrobić należy wcześniej go naładować i oczywiście mieć przy sobie (nie wspominając o kabelku).

Rozwiązanie w sklepie

Jest na to inne rozwiązanie. Naładowany wózek, który z powodzeniem wykorzystywany jest przez liczne markety i sklepy. Wózek ten, to nic innego jak wózek sklepowy wyposażony w stację dokującą do naszych smartfonów. Dzięki temu, bez problemu możemy skupić się na zakupach, nie martwiąc się o baterię naszego telefonu. Dodatkowo, w pełni możemy korzystać z aplikacji i przygotowanych w niej dla nas rabatów i przywilejów. Po zakupach, dzięki podłączeniu do ładowarki USB, nasz smartfon jest również gotowy do płatności zbliżeniowej.

Ładowarka taka, jest wygodnym i mobilnym punktem ładowania, podnoszącym komfort zakupów. Dodatkowo, stacja dokująca na wózek, działająca jak powerbank (o którym nie musimy pamiętać), jest bezpieczna dla użytkownika. Wyposażona w technologie ochrony i monitoringu obciążenia baterii smartfona, ładowarka również dba o bezpieczeństwo naszych danych (system antyhackowy). Z tak naładowanym wózkiem, zakupy to prawdziwa przyjemność a w tym przypadku ich długość działa na naszą korzyść. Im dłużej podepniemy smartfona do stacji dokującej tym więcej doładujemy baterię.