Komfort w pokoju ciszy

Nowe przestrzenie biurowe, pełne są rozwiązań, które umilają czas pobytu w pracy. Ostatnio modne zrobiły się quiet roomy, w których to możemy odpocząć i posiedzieć w ciszy. Często takie pomieszczenia są dla 2 do maksymalnie 3 osób, co pozwala na zapewnienie w pokoju spokoju i ciszy.

Przeprowadzone wewnętrzne badania satysfakcji pokazały, że zadowolenie użytkowników powierzchni biurowych jest ogólnie wysoka.  Natomiast wciąż są miejsca do poprawy, które wskazali sami pracownicy. Jednym z tych miejsc, były wspomniane Quiet roomy (pokoje ciszy) w których z założenia powinien panować spokój i cisza. Z pewnością to co najbardziej przeszkadzało w pokojach ciszy, to możliwość użytkowania tam smartfona, przez osoby współkorzystające. Smartfony zakłócały ciszę jak i wpływały na wyjątkowe, delikatnie stonowane oświetlenie panujące w tych pomieszczeniach.

Bez wątpienia, rozwiązaniem sytuacji jest przewidzenie miejsca, gdzie osoby korzystające z pokojów ciszy mogą zostawić smartfon. Takie miejsce można zaplanować na etapie projektowym lub wykonawczym, przy stawianiu ścianek. Godnym uwagi jest  zastosowanie punktu ładowania telefonów typu Soul. Jego obudowa jest tak skonstruowana, że może zostać położona na blacie/stoliku, zawieszona na ścianie czy zabudowana w ścianę.

Dodatkowo, podświetlenie led daje ciekawy efekt i może być sterowane z pilota.

Bezsprzecznie, stosując taki punkt ładowania smartfonów przy wejściu do pokoju ciszy, użytkownicy pokoju mogą być spokojni o własne telefony jak i komfort wewnątrz pomieszczenia.